A folyamatos vízhiány az egyik nagyon fontos oka a betegségek többségének. Azok kialakulásában ugyanis, nagyrészt valamilyen hiányállapot játszik szerepet. Gondoljunk csak a C-vitamin hiányában kialakuló skorbutra, vagy a nyomelemhiányok miatti enzimbetegségekre.
Miért ásványvizet igyunk? Mert ezt a világ legtökéletesebb vegyésze, a természet készítette. Ásványvíznek hívjuk azt az ökológiailag tiszta helyről származó, jó minőségű vizet, aminek ásványi anyag tartalma literenként legalább 1000 milligramm.
Nagyon sok víz kapja meg ezt a minősítést, azonban közülük csak igen kevés rendelkezik azzal a fontos tulajdonsággal, hogy képes a szervezetet lúgosítani.
A különböző megbetegedések másik lényeges oka ugyanis szervezetünk krónikus elsavasodása. Ez főleg a helytelen táplálkozásra vezethető vissza. Túl sok finomított szénhidrátot, édességet, húsfélét, felvágottat, tartósított élelmiszert, s ezzel szemben rendkívül kevés zöldséget, gyümölcsöt, gabonát fogyaszt a mai kor civilizált embere.
Táplálkozásunk összetételének megváltoztatása mellett, elengedhetetlen a lúgosító anyagok fogyasztása is. Nagyon optimális, ha ezt folyadék formájában sikerül felvennünk. Ebbe a kategóriába tartoznak a megfelelő ásványi anyag-összetételű, a felszívódást elősegítő hidrogén karbonátokat tartalmazó, kellő lúgossággal rendelkező ásványvizek. Napi legalább egy nagy üveg elfogyasztásával egyszerre tehetünk eleget a napi ásványi anyag bevitelnek, a szükséges folyadékpótlásnak és a szervezet létfontosságú lúgosításának.
Dr. Bakanek György
sportorvos, életmód-szaktanácsadó
T.: 30/9428-519