Méregtelenítés:
a fogyókúra első lépése
Szervezetünk öntisztító folyamata számos szerv együttműködése révén valósul meg. Az éjszakai alvás után reggel nyelvünkön talált lepedék, szorgos méregtelenítő munka eredménye, ezért is fontos a reggeli alapos fogmosás és nyelvtisztítás.
Bőrünkön keresztül is méregtelenítünk a verejtékezés során, amit szaunázással, ledörzsöléssel fokozhatunk. A testmozgás és a masszázs serkentőleg hat a vér- és nyirokkeringésre, ami szintén a méregtelenítést szolgálja.
Tüdőnk minden kilégzésnél méregtelenít, így jótékonyak a friss levegőn végzett légző-gyakorlatok, melyek levezetik a stresszt, azaz a „lelki mérget”.
Májunk létfontosságú méregtelenítő munkáját például articsókával és máriatövissel támogathatjuk, de jó minden keserű ízű étel és ital, így a máj- és epeserkentőként, kúraszerűen fogyasztott keserű gyógyvizek is.
Bélrendszerünket magas rosttartalmú élelemmel, zöldség- és gyümölcskúrákkal takaríthatjuk ki. Ezek a vitaminok és ásványi anyagok, nyomelemek mellett, anyagcserét aktivizáló enzimeket is tartalmaznak.
Kitűnő méregtelenítő például az alma, melynek pektintartalma megakadályozza a fehérjék rothadását a bélben, megköti a nehézfémeket, kiválasztja az adalékanyagokat. Az avokádó hatóanyagai vízoldhatóvá, kiüríthetővé teszik a zsírban oldható méreganyagokat. Aktív salaktalanító az enzimekben bővelkedő ananász és a tengeri algát tartalmazó készítmények is.
Vesénk kiválasztó tevékenységét bőséges, tiszta folyadékkal: vízzel, zöldséglevekkel, zöld teával és búzafű-lével segíthetjük a leginkább.
Méregtelenítő kúránk során kerüljük az édességet, szénhidrátot, alkoholt és a tartósított konzerveket! Panasz esetén konzultáljunk dietetikussal, orvossal, természetgyógyásszal!
Forrás: ParaMedica Magazin