A bőr frissességének csökkenése az öröklött hajlamtól, a káros szokásoktól (pl. dohányzás, kevés alvás, hiányos folyadékfogyasztás) és a napon töltött időtartamoktól is függ. Idővel csökken a kollagén és elasztin termelődése, illetve a bőr vízmegkötő képessége. A bőr megereszkedése sajnos elkerülhetetlen, jó hír azonban, hogy jelentősen lassítható.
1. tévhit: A futás és ugrálás fokozza a bőr megereszkedését. – Az arcbőr megereszkedésének biológiai okai: kevesebb kollagén és elasztin termelődik, illetve csökken az arcon a zsírszövet mennyisége, így nyúzottabbnak tűnhetünk. Ha UV-védelem nélkül hosszan sportolnánk a szabadban, a napfény valóban csökkenthetné a kollagéntermelést, fontos tehát a fényvédelem.
2. tévhit: A testsúlyváltozás nem hat az arcbőr állapotára. – Mindkettő hat az arcbőrre: ha hízunk, bőrünk kifeszül, ha fogyunk, láthatóvá válik a szem alatti és az állkapocs környéki bőr megereszkedése.
3. tévhit: A hason fekvés fokozza a megereszkedést. – Az alvási pozíció csak alvási ráncokat okoz,melyek az idő múlásával egyre lassabban tűnnek el a bőrről.
4. tévhit: Az otthoni bőrkezelések kevésbé hatékonyak. – Egy jól megválasztott, A- és C-vitamin tartalmú hidratálóval, retinolos szérummal, AHA-tartalmú kozmetikummal életet lehelhetünk a fáradt bőrbe is.
5. tévhit: A profi kezelések csak a ráncok ellen hatnak, a megereszkedést nem kezelik. – Mikrofókuszált ultrahangos eljárással be lehet indítani a kollagén újratermelődését. A kezeléseket követően azonnal érzékelhető a bőr tömörsége, „visszaemelkedése”. Ez a speciális ultrahangos kezelés a korszerű lézeres eljárásoknál mélyebben, a rádiófrekvenciás kezeléseknél pedig célzottabban fejti ki a hatását.
Sutka Beáta
természetgyógyász, reflexológus
oxygenmedical.hu