A sikeres családtervezés fontos tényezője

//

1989‑ben született meg az első magyar lombikbébi, aki egy afrikai nagykövet kislánya volt. Már akkor egyértelművé vált, hogy a családtervezés első lépése a hüvely fertőzés‑ és gyulladásmentes állapotának megteremtése.

Az intim higiénia egy életen át, tehát már újszülöttkortól fontos. Minden anyukának meg kell tanulnia, hogy a lányok nemiszervét mindig elölről hátrafelé kell törölni és megmosni, a vizelet ugyanis steril, a hüvelyben lassan kialakul egy mikroflóra, a vastagbél a baktériumok millióival együtt egészséges. A helytelen tisztálkodás során a hüvelybe és a húgycsőhöz kerülő baktériumok azonban fertőzést okozhatnak.

Fiúknál a fityma alatti terület tisztántartása fontos, mivel az itt elszaporodó mikróbák fájdalmas gyulladást okozhatnak.

A nemi élet kapcsán az intim területek napi rendszerességű, megfelelő tisztítása támogatja e kényes területek egészségét.

A szexuális együttlét előtti mosakodással partnerünket tiszteljük meg.

Az együttlét utáni mosakodással önmagunk egészségét őrizhetjük meg.

Az orvosi tankönyvek ajánlása a szex utáni vizelés, mivel ez steril átmosást jelent a húgyutak számára. Szintén leírják, hogy azon népcsoportokban, ahol a körülmetélést csecsemőkorban elvégzik, lényegesen kevesebb a hüvelyi fertőzés, a férfiaknál pedig a húgycső és a prosztata gyulladása. Hogy lehet ez?

A hüvely természetes védőflóráját képező baktériumok a fityma alatt – mint egy melegágyban – órákon belül elszaporodhatnak és intim fertőzés alapjául szolgálhatnak. Így érthető, mennyire fontos szerepet játszik az intim mosakodás a megelőzésben.

A családtervezés, a várandósság és a gyermekágy időszaka alatti, illetve különösen az ezt követően visszatérő házasélet időszakában kiemelt figyelmet érdemel az intim higiénia.

Tapasztalatok alapján napjainkban a szülés során eredményesen használják a gátvédelemhez az intim síkosítót, mely a gyermekágyi időszak után visszatérő házaséletben is nagy segítséget jelenthet.

Dr. Kiss Rita
orvos, mikrobiológus

Facebook
WhatsApp
Email

Iratkozzon fel a ParaMedica hírlevelére!

Iratkozzon fel a ParaMedica hírlevelére!

ParaMedica
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.