Elem-tan: a szerves germánium
A germánium kémiai elemet egy német vegyész fedezte fel és izolálta ergyroditból 1886-ban.
A szénnel és szilíciummal egy kémiai csoportba tartozik. Az egyik legritkább és legdrágább nyomelem, melyet a gyógyászat területén elsősorban Japánban használnak.
Klinikai kutatások számos területen mutatták ki a szerves germánium egészségre kifejtett pozitív hatását.
Immunrendszer-erősítés: fokozza az interferon-termelést, aktiválja a macrophagokat, a természetes ölősejteket, ennek a vírusfertőzések, a daganatos megbetegedések és az ízületi gyulladások kezelése területén számos pozitív eredményt tulajdonítanak.
Antimutagén hatás: eddig ismeretlen hatásmechanizmussal véd a kémiai anyagok és a radioakítv sugárzás mutagén (mutációt, áttételesen rákot okozó) hatásával szemben.
Fájdalomcsillapítás: ezt a hatását részben a morfin receptorok ingerlése, részben a morfin-szerű molekulák lebontásának gátlása révén fejtheti ki.
Antioxidáns hatás: általánosságban az egészségmegőrzés szempontjából fontos kiemelkedő antioxidáns tulajdonsága, mely a keringési rendszer és a központi idegrendszer optimális működéséhez járul hozzá.
Hangulatjavító: ismert, hogy fokozza a szerotonin termelődését, így kedélyjavító hatással is rendelkezik.
Ezoterikus körökben a szerves germánium erejét és pozitív energiáját gyakran használják lelki és spirituális fejlődéshez.
A Chi-PadsR többek között turmalint és tiszta szerves germániumot tartalmaz por formájában.