Keresés
Close this search box.

Ellenálló képességünk a mérlegen

//

Fejlett, civilizált létformánk ellenére napjainkban is számtalan komoly megterhelés éri immunrendszerünket, mely szinte hihetetlen dolgokra képes. Legyőzi a milliónyi kórokozót, mely naponta bombáz bennünket; felismeri a hibás struktúrájú sejteket, és gyorsan eltakarítja őket; felismeri az egészségünket veszélyeztető anyagokat, és mindent megtesz azok hatástalanításáért… Fontos támogatnunk, hogy kifogástalanul tudjon működni, nehogy kimerüljön a sorozatos támadások közepette!

Szervezetünk baktériumok, vírusok, gombák és egyéb kórokozók elleni küzdelme teljesen észrevétlen marad számunkra mindaddig, míg az immunrendszerünk tökéletesen működik. Tudomásunkra sem jut, hogy immunrendszerünk nap mint nap leküzdi a rosszindulatú, hibás struktúrájú sejteket, melyek milliószámra keletkeznek testünkben, hogy ott befészkelhessék magukat, és önálló életet kezdhessenek. Panasz, tünet, betegség csak akkor alakul ki, ha az immunrendszer legyengült, alulmaradt a küzdelemben.

Az egész védőmechanizmust „belső orvosaink”, azaz a legfontosabb immunszervek – csecsemőmirigy, lép, csontvelő, máj, nyirokcsomók, mandulák – irányítják. Ezek az érzékszervek, a hormonrendszer, a nyirok- és az idegsejtek segítségével folyamatosan informálódnak testünk állapotáról, hogy a megfelelő helyen és időben aktivizálhassák a védelemben részt vevő speciális sejteket.Az immunrendszer működését leginkább a következő tényezők befolyásolják:

Vitamin- és ásványisó-bevitel és tartalékok – Civilizált életmódunk közepette ételeink java már csak igen kis adagban tartalmaz vitális anyagokat, vitaminokat és ásványokat. Ezért elengedhetetlen az időszakonkénti utánpótlás még akkor is, ha igyekszünk sok friss ételt fogyasztani. A hosszú tárolási és szállítási lánc, illetve az ipari termesztés következtében ugyanis már a friss ételek sem tartalmaznak kellő mennyiségű létfontosságú anyagot.

Vízháztartás – A víz testünk nélkülözhetetlen alkotóeleme, a nyiroknedv jelentős részét is ez alkotja. Ha nem iszunk eleget, romlik a szövetnedvek keringése, a sejtek anyagcseréje, és minden szervünk, így az immunrendszer működése is.

Ezeket igyuk: szűrt, tiszta víz; hígított, frissen préselt zöldség- és gyümölcslevek; gyógyteák.

Pszichés hatások – A tartós és nagyfokú stressz, a szorongás, az állandósult kedvetlenség, örömtelenség és depresszív hangulat, valamint a félelmek nagymértékben rontják, sőt megbénítják a szervezet védekezőerejét. Ezért ne csak testünk ápolására, hanem a lelki harmónia megőrzésére is törekedjünk!

Környezeti hatások – Elsősorban a környezetszennyező anyagok, az ionizáló sugarak, az elektroszmog és a gyógyszerek nemkívánatos hatásainak köszönhetjük a krónikus betegségek terjedését a fejlettebb ipari országokban. E tényezők ellen a legnehezebb védekeznünk, de legalább saját mikrokörnyezetünkben próbáljunk meg környezettudatos életmódot kialakítani!

Élvezeti szerek – A drogok, a cigaretta és az alkohol rendszeres fogyasztása rombolja védekezőerőnket. A 100 évig élő dohányos nagypapák meséjének korszaka lejárt, ez a „fajta” kihalóban van, és maradnak az 50 év körüli tüdőrákos vagy a krónikus szív- és érrendszeri betegséggel küszködő férfiak és nők. Ezért is hagyjon el minden káros élvezeti szert, amíg még nem késő!

Dr. Balaicza Erika
belgyógyász főorvos
biológiai daganatkezelés, vitamininfúziók,
immunerősítés, allergiák és intoleranciák,
emésztési zavarok… kezelése
Tel.: 06/20-588-28-10
www.balaicza.hu
dr.balaicza@gmail.com

Facebook
WhatsApp
Email

Iratkozzon fel a ParaMedica hírlevelére!

Iratkozzon fel a ParaMedica hírlevelére!