Előzményként minden teherbe esés előtt megtaláljuk a fogamzásgátlók, fájdalomcsillapítók, egyéb gyógyszerek szedését, élvezeti mérgek, kemikáliák fogyasztását, olyan táplálkozási hibákat, melyek jelentősen savasítják a szervezetet. A mikrobiológai egyensúly felborulása miatt viszont elszaporodnak a gombák – és nemcsak a belekben!
A női szervezet termékeny korszakában a ciklus alatt visszatartja a savakat, majd a havi vérzéssel kiválasztja azokat. Gyakran találok pácienseim fejbőrén – a méh és petefészek analóg területén – hajhiányt, méregterhelést. Nőgyógyászati panaszuk ugyan nincs, de régóta nem sikerül teherbe esniük. A műszeres vizsgálat alátámasztja ezen területek penészgomba-terhelését. Fontos tudnunk, hogy a savak méhen keresztüli kiválasztása akkor is folytatódik, ha a nő állapotos lesz. A savas méreganyagok, gombák, gomba toxinok a magzatvízbe ürülve így már élete első pillanatától kísérhetik a kis jövevényt.
A magzat egészsége érdekében alapvető, hogy az anya szervezete tiszta legyen. Az újjászületést szimbolizáló tavasz talán a legalkalmasabb időszak a méregtelenítésre, de semmiképp nem szabad azt a terhesség idején, vagy a szoptatás alatt elkezdeni! Még a gyermekvállalás előtt időszerű egy alapos tisztító kúra, hajproblémák esetén pedig egy skalpdiagnosztikai (hajszűrő) vizsgálat.
A várandósság és a szoptatás ideje alatt fellépő hajproblémákon a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékfogyasztás és a gondosan összeállított, vitaminokban és ásványokban gazdag étrend mellett bázikus fürdőkkel, lábfürdőkkel, a fejbőr – nyakra és fülekre kiterjedő – rendszeres, kíméletes masszírozásával, valamint fejbőrápoló hajkencével, krémmel is segíthetünk.
Kis Éva, holisztikus hajgyógyász
természetgyógyász
T.: 06-20/9640-830
www.nicehajgyogyaszat.hu
www.hajkence.hu