Előzzük meg a jódhiányt!
A jód eloszlása a Föld felszínén egyenetlen – míg a tengerparti területek gazdagabbak, addig a szárazföldek szegényebbek jódban. Magyarország területének 80%-a jódhiányos, a világon pedig közel kétmilliárd embert érint a jódhiány, sokszor anélkül, hogy tudnának róla.
Miért van szükségünk jódra?
A jód nélkülözhetetlen építőeleme a pajzsmirigy által termelt hormonoknak, melyeknek mintegy 65 súlyszázalékát alkotja. A pajzsmirigyhormonok felelnek a szervezet anyagcsere és energiatermelő folyamataiért, irányítják a fehérjék, a zsírok, a szénhidrátok forgalmát, szabályozzák az agy, az idegrendszer, a nemi- és emlőmirigyek működését, a gyermekek növekedését, és értelmi fejlődését. Szükségesek a normális fizikai, érzelmi és szellemi aktivitásunkhoz.
A szervezet megfelelő működéséhez azonban nemcsak a pajzsmirigynek van szüksége jódra. A test jódtartalmának jelentős része más szervek szöveteiben található, ahol antioxidánsként hat. Megköti a szabadgyököket, biztosítva ezzel a nyálkahártyák, a mirigyek és az immunrendszer egészséges működését.
A konyhasó jódozása valamennyire ugyan visszaszorította a jódhiányos golyva megjelenését, a túlzott sófogyasztás viszont károsíthatja a szívet, az ereket és a vesét. Tudományos vizsgálatok és évezredes tapasztalatok igazolják, hogy az élő szervezetek számára a szerves, 1 vegyértékű pozitív kötésben levő jódion a legkedvezőbb élettani hatású. Ez a jódnak a legtermészetesebb állapota, amely a tengeri halakban, rákokban, algákban, moszatokban és a tengeri káposztában fordul elő nagy mennyiségben.
Hasonló jódminőséget biztosít a BIOAKTÍV KÉKJÓD+ étrendkiegészítő készítmény, mely prof. dr. Török Szilveszter több évtizedes kutató-fejlesztő, tudományos munkájának eredménye.
(x)