Ideje váltani! A tavaszi „nagytakarítást” kezdjük saját magunkkal! Távolítsuk el szervezetünkből a téli hónapok során lerakódott salak- és méreganyagokat! Tökéletes erre a tiszta víz, a méregtelenítő gyógynövényteák, a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag zöldség- és gyümölcslevek. Növeljük meg folyadékfogyasztásunkat, igyunk is végre, ne csak együnk!
Használjunk bio- és natúrkozmetikumokat! Szervezetünk legnagyobb vegyi szennyezése a mindennapi kozmetikumok használatával történik. Számos betegséget okoznak az SLS, ALS, EDTA tartalmú tusfürdők, samponok, szappanok, az alumínium, klórhidrát, izopropil alkohol tartalmú dezodorok, a PEG-eket, parabeneket, phenoxyethanol tartósítást alkalmazó babatermékek, arckrémek, testápolók. Fontos számadat a termékeken, hogy az összes összetevő hány %-a természetes, bio, vagy organikus eredetű hatóanyag.
Cseréljük le hagyományos tisztító- és takarítószereinket, melyek toxikus hatása szervezetünkre, Földünkre, az élővilágra beláthatatlan.
A környezetbarát, természetes, növényi és ásványi anyagokból készült tisztítószerek nem tartalmaznak szintetikus felületaktív anyagokat, lágyítókat, mesterséges savakat, lúgokat, hipokloritot, mesterséges illat- és színanyagokat, tartósítószereket, optikai fehérítőket, halogenizált oldószereket, rákkeltő anyagokat. Ráadásul, a közhiedelemmel ellentétben, nem drágábbak a hagyományos tisztítószereknél, és a hatékonyságra is gyakran jobb minősítést kapnak.
A háztartási papírtermékek használata során, gondoljuk végig mit és mennyit használunk. A Piszkei Papírgyár bezárása óta az alapanyag Chiléből, Brazíliából, Kínából érkezik, majd Európában klórral fehérítik, szintetikus ragasztóval kezelik, s ezer km-eket utazik hozzánk.
A hazai szelektív hulladék újrahasznosításával készült öko-papír (Tetra Pak) természetes ragasztóanyaggal, mechanikus tisztítással, oxigénes fehérítéssel készül, töredék szállítási költséggel. Vegyünk tehát részt a szelektív hulladékgyűjtésben, hiszen senki sem örül az általunk „termelt” szemét miatt szükséges hulladéklerakók, hulladékégetők létesítésének, ugyanakkor alapanyagként szükségünk van hulladékaink újrafelhasználására (bölcsőtől-bölcsőig elv). Tanítsuk meg minderre gyermekeinket is!