A tavaszi fogyókúrát is segíti a króm
Szervezetünkben az „üzemanyagot” szolgáltató cukor az inzulin közreműködésével jut a véráramból a sejtekbe, ahol energiává alakul. E folyamathoz nélkülözhetetlenül fontos nyomelem a króm, mely különféle élelmiszerekben fordul elő. A finomított élelmiszerek csak kisebb mennyiségben tartalmazzák ezt az alapvető ásványi anyagot, mivel a feldolgozás és melegítés hatására csökken a krómtartalom is.
Mi okozza az édesség utáni vágyat?
Krómhiány esetén zavarok léphetnek fel a vércukorszint egyensúlyában, ami többek között indokolatlan cukor utáni sóvárgást eredményez. Emiatt nagyon nehéz megállni, hogy ne együnk egy kis süteményt, csokoládét, vagy más édességet, ami igen hamar hízáshoz vezet.
A króm pótlása általában hasznosnak bizonyul azok számára is, akik szeretnének leadni testsúlyukból. Önmagában ez a nyomelem nem rendelkezik fogyasztó hatással, hanem képes megelőzni a hirtelen vércukorszint-ingadozásokat, melyek instabil cukor-anyagcserével rendelkező egyéneknél tapasztalhatók. Azáltal, hogy a króm hozzájárul az optimális vércukorszint megtartásához, gyakorlatilag egészségesebb irányba tereli a táplálkozást, csökkenti az édességek utáni vágyat, az éhség-rohamokat, még alacsonyabb kalóriabevitel, diéta, fogyókúra esetén is.
Szerves króm – jobb felszívódás
A krómnak szerves és szervetlen formája is létezik. A kettő közötti különbség a tápanyag biológiai-hozzáférhetőségében rejlik. Míg a szervetlen króm felszívódása nem kielégítő, addig a szerves króm, különösen a GTF-króm (glükóz tolerancia faktor) magasabb biológiai hatékonysággal és jobb felszívódással rendelkezik.
Forrás: ParaMedica EgészségMagazin