A felesleges dekák előszeretettel rakódnak le az áll alatt, ezért ügyeljünk a testsúlyunkra! Ne folytassunk azonban radikális diétát, mert a túl gyors fogyáshoz bőrünk nem képes alkalmazkodni, fokozatos összehúzódásához időre van szükség.
Az arcápolást ne hagyjuk abba az áll vonalánál, krémezésnél masszírozzuk meg a toka területét is. Naponta az álltól kiindulva csipkedjük végig finoman a bőrt mindkét oldalon az állkapocscsont mentén. Pár perc alatt így élénkíthetjük a vérkeringést és feszessé tehetjük a szöveteket.
Készítsünk arc- vagy áll-maszkot, melyet aloe vera géllel átitatunk. Tegyük rá az áll és orcák területére, takarjuk le alufóliával is, és hagyjuk hatni 20 percig. Ismételjük meg heti 2-3 alkalommal 3 hétig, utána pedig hetente egyszer.
Toka torna:
Támasszuk meg alulról állunkat a kézfejünkkel, majd nyelvünkkel felváltva érintsük meg szájpadlásunkat és alsó fogsorunkkal – tízszer.
Szorítsuk össze fogainkat, hogy rágóizmaink egészen a fülünkig megfeszüljenek, tartsuk így, majd lazítsuk el – háromszor.
Feszítsük előre alsó állkapcsunkat, az alsó ajkat toljuk rá a felsőajakra. Feszítsük meg így izmainkat, majd lehajtott fejjel lazítsunk.
Az áll alatti kötőszövetet a szilícium tartalmú kovasav erősíti, amely nagy mennyiségben található a zsurló- és csalánteában, emellett a bab, köles, árpa és burgonya is bőséggel tartalmazza.
A bőrfiatalító kollagén legfőbb építő eleme a C-vitamin, télen is gondoljunk tehát utánpótlására citrusfélék, kivi, homoktövis, zöld és sárga zöldségfélék (brokkoli, paprika) formájában.
Tokánkat – amíg el nem tűnik –, a bőrünknél két árnyalattal sötétebb fedőkrémmel is palástolhatjuk. Ügyeljünk, hogy a széleknél ne látsszon a színátmenet!