Menedzser életmód és/vagy egészség?
“A rendszertelen, nem napszakokhoz kötött, nem kellően változatos, és mennyiségileg, minőségileg nem megfelelő táplálkozás a rohanó, stresszes életmóddal együtt komoly kockázati tényezője lehet többek között az elhízásnak, de ezen túlmenően a gyomorfekélynek, és a szív- és érrendszeri betegségeknek” – olvasható a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének hírlevelében.
És a lista közel sem teljes, folytathatnánk a sort: krónikus fáradtság, alvászavarok, idegrendszeri panaszok, cukorbetegség, emésztési problémák, daganatos megbetegedések, libidó csökkenése, és megannyi kellemetlen állapotváltozás, mint szemromlás, derékfájás, ízületi problémák is jelentkezhetnek az önpusztító életmód következményeként.
Napjainkban a munkahelyi elvárások egyre nagyobbak, egyre nagyobb a tét. Így aztán sokan az alkoholban, különböző élénkítő szerekben: energiaitalokban, drogokban vélik felfedezni a megoldást. A folyamatos stressznek kitett ember könnyen nyúl a cigaretta után, a dohányzás feszültségoldó hatásában bízva.
Mindeközben mérgező, toxikus anyagokkal bombázza magát, melyek visszafordíthatatlan folyamatokat indíthatnak el a szervezetben, mely innentől kezdve időzített bombaként ketyeg.
Az elégtelen táplálkozás következtében a szervezetben hiányállapotok keletkeznek: súlyos vitamin- és ásványi anyag hiány, amely oda vezet, hogy a szervezet már képtelen lesz megfelelni az egyre növekvő elvárásoknak, és vészjelzést küld valamilyen kellemetlen tünet formájában.
Emiatt is fontos, hogy a létfontosságú mikrotápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok a megfelelő formában, minőségben és mennyiségben folyamatosan pótlásra kerüljenek, illetve a felhalmozódott toxikus anyagok kiürüljenek a szervezetből.
A szervezetben a stressz, rohanó életmód, káros szenvedélyek, vagy az egészségtelen táplálkozás miatt felszaporodó szabadgyökök számos megbetegedés, így pl. az idegrendszeri betegségek (Alzheimer-kór, Parkinson-kór, epilepszia), szív- és érrendszeri, vagy a daganatos megbetegedések, sőt az idő előtti öregedés kockázatát is növelhetik.
A huminsavak – kiváló antioxidáns hatásuknak köszönhetően – képesek semlegesíteni az agresszív szabadgyököket, megvédve a sejteket az oxidációs sejtkárosodástól, hatékonyan erősítve az immunrendszert – így napi rendszeres fogyasztásuk általános energetizáló, betegségmegelőző hatású lehet.
A huminsavról bővebb információt a www.humicin.hu, www.humicin.com weboldalakon,
illetve a 06-30/373-3300 telefonon kaphat. (x)
Gombás Adrienn
holisztikus életviteli tanácsadó