Takarítsunk ki,
mielőtt vendéget hívunk!
Testünk mindenre kiterjedő méregtelenítése, salaktalanítása több szerv, szervrendszer összehangolt működése révén valósul meg. Legnagyobb kiterjedésű méregtelenítő szervünk, a bőrünk külső-belső ápolásával – a krémezésen kívül tudatos táplálkozással és rendszeres, bőséges folyadékfogyasztással – nemcsak szépségünket, de immunrendszerünket is támogatjuk.
Tüdőnk a gázcserén kívül fontos méregtelenítő funkciót lát el, melyet „pihegés” helyett a helyes légzéstechnika elsajátításával, és kora reggel, tiszta levegőn végzett légző-gyakorlatokkal tudunk támogatni.
Vesénket nemcsak mennyiségi, de minőségi – azaz egészséget támogató, tiszta – folyadékfogyasztással segíthetjük, illetve azzal, hogy nem hagyjuk kihűlni, eleget pihenünk, és nem merítjük ki a végletekig energiatartalékainkat.
Májunk érdekében – a folyadékfogyasztáson kívül – száműzzük táplálkozásunkból a vegyszereket, adalékokat, tartósító szereket, és csak annyi és olyan gyógyszert fogyasszunk, ami nélkülözhetetlen!
Egészségünk szinte minden aspektusára kihat bélrendszerünk aktuális állapota, bélflóránk minősége, összetétele. Egyensúlyának fenntartásához egészséges táplálékokra, ezen belül is nagy mennyiségű, jó vízmegkötő képességű élelmi rostra van szükség, amely egyrészt szivacsként tisztítja végig a bélfalakat, másrészt a bélbaktériumok táptalajául is szolgál.
Vizsgálatok szerint az anyai bélflórában nagy mennyiségben jelenlévő Bacteroides baktériumtörzs a túlzott súlygyarapodást vetíti előre, míg jelentősebb arányú Bifidobaktérium a normál súllyal mutatott összefüggést. A nők probiotikum-fogyasztása növelheti az anyatej antioxidáns kapacitását, ami egyrészt gyulladáscsökkentő hatású, másrészt védi a csecsemőt a fertőzésekkel szemben.
Forrás: ParaMedica Egészségmagazin