Mivel a vitaminokat és ásványi anyagokat érdemes nyers, azaz élő formában bevinni szervezetünkbe, léböjt-kúra esetén is lehetőleg részesítsük előnyben a friss zöldségek kipréselt levét, melyet megfelelő arányok szerint iszunk. Italunkat akár konkrét céllal is kiválaszthatjuk, például a munkahelyünkön elszenvedett komoly stressz után – nyugtatóként – fogyasszuk salátalevelek frissen préselt levét. Idő hiányában természetesen bőséggel válogathatunk a boltokban kapható bio és natúr zöldség-gyümölcs levekből.
Már egy 3 napos léböjt is hatásos, egyes szakemberek azonban 5 napot javasolnak. E kérdésben kérjük ki orvos vagy dietetikus tanácsát, különösen, ha valamilyen betegségben is szenvedünk.
A zöldségből és gyümölcsből készült italokat ne keverjük egymással a nap folyamán, adott napon csak ugyanazt a típust igyuk. Elfogyasztott italaink felgyorsítják a vizelet-kiválasztást, a szervezetben felgyülemlett méreganyagok egyszerűen kipréselődnek, ugyanakkor a méregtelenítésben kulcsfontosságú máj működését is jelentősen serkentik.
Dietetikusok Dr. Steinberger levekből 5 napos „minta-étrendet” állítottak össze, melyben az ivólevek fogyasztásának naponkénti sorrendje a következő: zöld búzafű koktél, vegyes zöldség lé, ananász lé, cékla lé, sárgarépa lé. A napon belüli elosztás a következő: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora: 1,5–1,5dl a Steinberger léből, plusz (szükség esetén) 2–2 szelet bio rozsos kenyér a főétkezésekhez, tízóraira és uzsonnára pedig 1–1 szelet. Mindehhez napi 2 liter ásványvíz (szénsavmentes) elfogyasztása is szükséges.
A Dr. Steinberger bio (öko) minősítésű, illetve natúr levei közül az aszaltszilva leve specifikusan emésztést könnyítő; az ananász lé kifejezetten léböjt-kúrákhoz ajánlott, méregtelenítő, fogyást elősegítő; a piros szőlőlé ideális energiaforrás, vastartalma miatt nőknek ajánlott; a feketeribizli számos vitamint és ásványi anyagot tartalmaz; a zöldséglé főleg a gyökérfélék értékes tápanyagait tartalmazza; a savanyú káposztalé fogyasztása szénhidrátszegény étrendnél is megengedett, kedvezően hat a bélflórára; a céklalé mélyvörös festékanyaga a betanin mellett vasat, káliumot, magnéziumot, foszfort és vitaminokat is tartalmaz; a sárgarépaléből már 1 dl fedezi a napi béta-karotin szükségletet, amely az ivóléből jobban felszívódik, mint magából a zöldségből; a bodza nektár magas vitamin és flavonoid tartalmú; míg a zöldbúzafű koktél az immunrendszer erősítésére kifejlesztett ital.